Instagram

1-677-124-44227

Wszystko co najlepsze

Elementem jakże ważnym przy produkcji kosmetyków profesjonalnych jest wiedza. Wiedza nie tylko o technologiach wytwarzania ale także o skórze człowieka i oddziaływaniu na nią tak aby przynosiła zamierzone efekty.

Nanotechnologia

Nanotechnologia spełnia oczekiwania profesjonalistów pozostających dotychczas w sferze marzeń – pragnieniu przenikania substancji aktywnych w głąb skóry- dokładnie tam, gdzie mogą skutecznie działać. Nanotechnologia oferuje nowe aktywne składniki o wymiarach odpowiadających wielkości dużych molekuł posiadających unikalne właściwości charakterystyczne tylko dla tego wymiaru. Zaletą zastosowania nanowymiarów jest zdolność transportowania aminokwasów, składników mineralnych i organicznych oraz wyciągów roślinnych do skóry właściwej. Nanocząsteczki poprzez zwiększoną ilość powierzchni czynnie działających zapewniają długotrwałość, biodostępność substancji aktywnych oraz poprawiają właściwości sensoryczne preparatu. Produkty, które zawierają nanocząsteczki są bezpieczne, wnikają tylko w zewnętrzne warstwy skóry właściwej i nie docierają oraz nie są kumulowane w organach istotnych dla życia i zdrowia ludzi.
Opatentowana technologicznie formuła stworzona dla profesjonalistów pod okiem lekarzy dermatologów, to odpowiedź na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nano Złoto

Nano złoto ma wielką łatwość wnikania do wnętrza komórek organizmu i działa na nie, silnie pobudzająco i regenerująco, słabiej natomiast działa biobójczo.

Co najważniejsze, to nie kolejny kosmetyk ze złotym pyłem, który przybiera postać iskrzących drobinek, a profesjonalny preparat z czystym złotem zamkniętym w nanosomach. Złoto jest odporne na działanie czynników atmosferycznych i prawie wszystkich kwasów. Właściwości lecznicze złota znane były w Chinach od około III w p.n.e, a w Europie dopiero od 1890 roku po przeprowadzeniu badań przez Roberta Kocha.

Dowiedziono wówczas, że cyjanek złota hamuje rozwój bakterii gruźlicy. Z racji braku toksyczności i szkodliwości biologicznej, złoto jest idealne w wielu zastosowaniach medycznych. Nieco inne wykorzystanie złota proponuje nam nanotechnologia. Nanocząstki złota mają zdumiewające właściwości, zupełnie inne niż złoto w skalo makro. Ten cenny metal staje się jednak użyteczny dopiero po rozpuszczeniu.

Nanocząstki złota można rozpuścić w wodzie lub innych cieczach poprzez pokrycie powierzchni złotych drobinek różnorodnymi tiolami. Modyfikacja ta pozwala na bezproblemowe wprowadzanie do organizmu nanocząstek złota. Takie nanocząstki, czyli drobinki o wielkości miliardowych części metra, są idealnym materiałem, za pomocą, którego możliwe staję się wprowadzenie do organizmu substancji chemicznych, w tym i nowoczesnych leków. Metoda ta pozwala np. na wprowadzenie do organizmu wraz z nanocząstkami złota przeciwutleniaczy stosowanych w różnego rodzaju zabiegach kosmetycznych.

Do najważniejszych właściwości rozpuszczonego złota należą: możliwość przenoszenia składników do wnętrza organizmu, bakteriostatyczność i bakteriobójczość. Nanozłoto wykorzystywane jest również przy produkcji produktów do higieny jamy ustnej i kosmetyków, gdzie podobnie, jak w przypadku lekarstw, pozwala na szybsze wnikanie składników odżywczych w głąb skóry (kosmetyki zapewniające intensywne nawilżenie oraz likwidację zmarszczek). Już w starożytności uważano złoto za minerał mający cudowne właściwości przywracania zdrowia i młodości. Obecnie jest ono stosowane przede wszystkim w kosmetyce.

Nanokoloid złota dodawany do kosmetyków może stymulować syntezę kolagenu i przyczyniać się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Niejonowy nanokoloid złota można zewnętrznie stosować w celu: przeciwdziałania i zmniejszenia już istniejących zmarszczek, oczyszczenia organizmu drogą skórną, leczenia ropni, liszajów, przewlekłych wysypek i trądziku. Złoto koloidalne może być również stosowane wewnętrznie. W medycynie przede wszystkim wykorzystywane jest złoto przy leczeniu rozległych oparzeń, gdyż działa jak naturalny opatrunek. Złoto koloidalne działa przeciwzapalnie, likwiduje objawy przewlekłych chorób alergicznych i ma korzystny wpływ na układ krwionośny. NANO MESO GOLD z zawartością Nano złota jest nośnikiem składników aktywnych w głąb skóry powodując maksymalne ich działanie u źródła problemu.

Nano Srebro

Srebro jest metalem, który posiada właściwości bakteriobójcze.Działa na mikroorganizmy poprzez utlenianie, denaturację białka, wnikanie do DNA i zapobieganie jego rozwojowi. Mikroorganizmy nie uodparniają się na srebro. Srebro jest skuteczne wobec 99.9% bakterii i grzybów. W dawnych wiekach wodę przechowywano w srebrnych naczyniach, aby przedłużyć jego trwałość, ludzie używali srebrnych zastaw, aby przeżyć zarazy, a do mleka wrzucano srebrną monetę, aby nie skwaśniało. W starożytnym Egipcie jako lekarstwo na wrzody żołądka pito wodę, w której wcześniej umieszczane były srebrne sztaby, a rzymscy legioniści, aby przyspieszyć gojenie ran przykładali do nich srebrne monety.

Rozcieńczone roztwory azotanu srebra używano również do dezynfekcji. W medycynie niekonwencjonalnej stosuje się srebro koloidalne w celu leczenia różnych dolegliwości, gdyż posiada ono właściwości naturalnego antybiotyku. Nanotechnologia przywróciła zainteresowanie srebrem i jego właściwościami. Dzięki dużej efektywności bakteriobójczej zaczęto stosować nanosrebro na skalę masową tym bardziej, że jest to produkt bezpieczny dla otoczenia. W skali nano rozdrobnione srebro posiada duże możliwości biobójcze.Po odkryciach możliwości uzyskiwania nanocząstek srebra nastąpił wysyp wszelkiego rodzaju środków biobójczych, płynów do mycia powierzchni, past do zębów, mydeł, dezodorantów czy kremów.

Woda basenowa a nawet woda pitna zaczynają być odkażane srebrem. Nanosrebro w wodnych roztworach jest obecnie jednym z szeroko stosowanych środków biobójczych. W ostatnich latach stwierdzono, że dla mikroorganizmów toksyczne są jony srebra, które działają na pojedyncze komórki. Nanosrebro stosowane jest jako komponent przy produkcji kosmetyków, co w sposób naturalny podnosi ich walory oraz właściwości bakterio i grzybobójcze. Stosowane jest również w kremach, w płynach do płukania jamy ustnej, żelach i tonikach antybakteryjnych, tonikach antybakteryjne, płynach i żelach do kąpieli i po goleniu, szamponach, w wodach kolońskich i toaletowych, chusteczkach antybakteryjnych, chusteczkach do demakijażu i chusteczkach do higieny intymnej, kosmetykach do walki z trądzikiem, w dezynfekcji bakterio i grzybobójczej hal produkcyjnych i innych pomieszczeń, dezynfekcji.

Nanocząsteczki srebra stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób z bakteryjnymi infekcjami skóry. W ostatnich latach potwierdzono ich lepszą efektywność, w porównaniu do powszechnie stosowanych związków srebra. Nanocząsteczki srebra w kosmetykach mogą być stosowane jako środek antybakteryjny (bezpieczniejszy niż np. azotan srebra), gdyż bardzo znikoma ilość zastosowanego srebra zmniejsza ryzyko wywołania efektów ubocznych, jakim jest pojawiające się przebarwienie skóry.
NANO MESO SILVER nie zawiera azotanu srebra, octanu srebra, co oznacza, że nie powoduję przebarwień, które mogą pojawiać się przy zastosowaniu tradycyjnej formy srebra. DZIĘKI NANOCZĄSTECZKOM SREBRA MOŻLIWE JEST OBNIŻENIE SZKODLIWYCH KONSERWANTÓW W KOSMETYKACH NANOSREBRO ZABIJA 99,9% BAKTERII, GRZYBÓW I WIRUSÓW.

Srebro w postaci nanocząsteczek ma znacznie większą powierzchnię czynna, niż w tradycyjnej formie. Dzięki temu zwiększa się jego potencjał biobójczy. Mechanizm działania leczniczego nanosrebra polega na tym, że jony srebra osiadają na błonie komórkowej drobnoustrojów blokując ich enzymy, niezbędne do rozmnażania mikroorganizmów. Nanosrebro przyciąga drobnoustroje, dzięki temu, że posiada ładunek dodatni, następnie blokuje enzymy i bakterie beztlenowe oraz wirusy zostają utlenione. W efekcie mikroorganizmy te i ich formy wielopostaciowe, czy zmutowane, giną w około sześć minut po bezpośrednim kontakcie ze srebrem nanokolidalnym. Ponadto organizmy chorobotwórcze nie potrafią wypracować odporności na np. nanokoloidalne srebro (a tak się dzieje, w przypadku antybiotyków), a ich mutacje są tak samo podatne na jego działanie. W żadnym z badań naukowych nie zanotowano powstawania szczepów bakterii odpornych na działanie nanokoloidów.

Znajduje to rewelacyjne zastosowanie w: Walce wszelakiego rodzaju trądziku. Charakteryzuje się silnym działaniem antybakteryjnym, przeciwzapalnym, a przy tym nie wysusza skóry. Ponadto łagodzi podrażnienia skóry oraz działa kojąco oraz w walce z nadpotliwścią – powoduje rozkład potu i tym samym likwiduje nieprzyjemny zapach.

Nanosomy

Nanosomy są „inteligentnymi” strukturami, które transportują substancje czynne w głąb skóry w możliwie najbardziej wybiórczy sposób, działając tym samym u źródła problemu. Nanosomy przechodzą przez kolejne warstwy skóry bardzo szybko, gdy znajdą się już w miejscu przeznaczenia – działają terapeutycznie, a maksymalną skuteczność osiągają około 5 godzin po aplikacji produktu. Z nowej struktury nanocząsteczek wynikają nowe właściwości fizyczne, umożliwiające innowacyjne, nieznane dotąd zastosowanie tak powstałych materiałów. Mikroskopijny format cząsteczek pozwala na dotarcie do miejsc niedostępnych dla standardowych kosmetyków i stopniowe uwalnianie składników aktywnych przy jednoczesnej ochronie przed działaniem czynników środowiskowych.

Komórki macierzyste

Roślinne komórki macierzyste zwane także komórkami pnia zawierają materiał genetyczny i wykazują zdolność do nieograniczonego podziału – samoodnawiania. Cechują się umiejętnością różnicowania – mogą dać początek co najmniej jednemu typowi niewyspecjalizowanych komórek. W świecie roślin komórki macierzyste pozwalają roślinom na budowę nowych organów przez ich całe życie. Zastosowanie ich w kosmetologii to odkrycie przełomowe i bez wątpienia należy do grona najważniejszych kosmetycznych innowacji ostatnich lat. Komórki macierzyste pozyskuje się z precyzyjnie dobranych, unikatowych roślin o wyjątkowych właściwościach. Zastosowanie ich w kosmetykach NANO MEDIC oznacza nowe możliwości walki z oznakami starzenia skóry. Chronią komórki macierzyste skóry człowieka przed uszkodzeniami oraz wydłużają ich zdolności naprawcze. Przeciwdziałają poprzez funkcje ochronne melanocytów powstawaniu plam pigmentacyjnych wywołanych nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. Stymulują komórki skóry do namnażania i produkowania fibroblastów.

Skóra człowieka

Skóra człowieka jest swoistą barierą ochronną przed środowiskiem zewnętrznym. Warstwa rogowa zapobiega utracie niezbędnej dla skóry wody, stanowi także barierę dla mikroorganizmów, substancji chemicznych,a także kosmetyków, które chcemy wprowadzić w głębsze warstwy skóry, która nie jest stworzona do wchłaniania substancji, ma bardzo małą przenikalność, co sprawia że skuteczność kosmetyków jest zwykle dość niska. Dlatego tak ważne jest zamknięcie składników aktywnych w nanosomach, ponieważ dzięki temu otrzymujemy efektywnie działający produkt.